NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand

Oficjalne wyniki

Zapraszamy do oglądania oficjalnego video z XV Śmigłowcowych Mistrzostw Świata

15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI przeszły do historii

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Przylep w Zielonej Górze zakończyły się 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI. Swoją dominację w tym widowiskowym sporcie potwierdzili Rosjanie. Mistrzami świata w klasyfikacji generalnej zostali Maxim Sotnikov i Oleg Puajukas, a Rosja triumfowała w klasyfikacji drużynowej przed Białorusią i Ukrainą. Na świetnym 8. miejscu sklasyfikowana została najlepsza polska załoga – bracia Marcin i Michał Szamborscy. W klasyfikacji juniorów Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski zostali wicemistrzami świata.

Read more...

W 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata medale rozdane

Sobota przyniosła najważniejsze rozstrzygnięcia w rozgrywanych w Zielonej Górze 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI. Zgodnie z oczekiwaniami najcenniejsze trofea zgarnęli Rosjanie. W klasyfikacji generalnej, na którą składa się suma punktów uzyskanych w czterech konkurencjach – nawigacji, lataniu precyzyjnym, fender rigging i slalomie – triumfowali Maxim Sotnikov i Oleg Puajukas uzyskując 1194,1 pkt. na 1200 możliwych. Kolejne stopnie podium zajęli ich rodacy Viktor Korotaev/Vladimir Ziablikov (1183,6 pkt.) oraz Aleksei Maiorov/Sergei Kostin (1177,4 pkt.). Najwyżej sklasyfikowani Polacy, bracia Marcin i Michał Szamborscy, zajęli doskonałe 8. miejsce (1150 pkt.).

Read more...

Felix Baumgartner wylądował w Zielonej Górze

Drugi dzień rywalizacji w 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI przyniósł rozstrzygnięcia w kolejnej konkurencji zaliczanej do klasyfikacji generalnej zawodów –fender rigging. Podobnie jak wczoraj prym wiedli reprezentanci Rosji. Polskich kibiców najbardziej ucieszyła dzisiaj 8. lokata braci Marcina i Michała Szamborskich, która zapewniła im awans w klasyfikacji generalnej mistrzostw na doskonałe 5. miejsce. Wydarzeniem dnia było pojawianie się na lotnisku Przylep Felixa Baumgartnera, znanego m.in. z projektu Red Bull Stratos.

 

Read more...

Morgenstern przyjechał do Polski i wraca do latania

Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, Thomas Morgenstern, odwiedził Polskę. Były skoczek narciarski bierze udział w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Zielonej Górze. Przy okazji Morgenstern postanowił zagrać w kultową grę Deluxe Ski Jumping.

Ze sportowcem, który niespodziewanie zakończył karierę w 2014 roku, rozmawiał dziennikarz sport.wp.pl Mateusz Święcicki.

Przypominamy, że w piątek 14 sierpnia o godzinie 15.15 na stronie WP.PL zostanie przeprowadzony wywiad na żywo z Feliksem Baumgartnerem.

http://sport.wp.pl/kat,141836,title,Morgenstern-przyjechal-do-Polski-i-wraca-do-latania,wid,17776276,wiadomosc.html?ticaid=11566c&_ticrsn=3

Pierwszy dzień 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata za nami

W rozpoczętych dzisiaj na lotnisku Przylep w Zielonej Górze 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI rozegrano pierwszą konkurencję. Zgodnie z oczekiwaniami najlepsi w nawigacji śmigłowcowej okazali się Rosjanie, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc. W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi załoga Viktor Korotaev/Vladimir Ziablikov, z wynikiem 299,7 punktu na 300 możliwych. Z polskich ekip najwyżej w klasyfikacji plasują się Maciej Węgrzecki i Jakub Malec, którzy z wynikiem 272,0 pkt. zajmują 12. pozycję.

Read more...

Lista startowa konkurencji #1 – Nawigacja

Startują 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI

Najważniejsze tegoroczne zawody sportu śmigłowcowego rozpoczęte. Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Przylep w Zielonej Górze odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata FAI. Przez cztery dni najlepsi piloci globu rywalizować będą w czterech konkurencjach: nawigacji, lataniu precyzyjnym, slalomie i fender rigging. W mistrzostwach wystartują cztery polskie ekipy, w tym jedna kobieca. Gościem specjalnym mistrzostw będzie słynny skoczek Felix Baumgartner, znany m.in. z projektu Red Bull Stratos.

Read more...

Zielona Góra gospodarzem 15. Śmigłowcowych Mistrzostw

Zielona Góra gospodarzem 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Podczas konferencji prasowej w Centrum Rekreacji i Sportu w Zielonej Górze zaprezentowano stan przygotowań do 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata FAI. Najlepsi piloci świata z kilkunastu krajów rywalizować będą w tej wyjątkowo widowiskowej dyscyplinie od 13 do 16 sierpnia 2015 r. na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Wystartują cztery polskie ekipy, w tym jedna kobieca. Gościem specjalnym mistrzostw będzie słynny skoczek Felix Baumgartner, znany m.in. z projektu Red Bull Stratos.

Read more...

XV WHC Map

Kliknij aby pobrać mapę

Biuletyn nr1

Przygotowaliśmy dla Państwa biuletyn. Aby pobrać kliknij tutaj